Çift Dilli Eğitim

Yakın Doğu Okul Öncesi alanında tecrübeli çift dilli eğitim ve yönetim kadromuzun katkılarıyla Cambridge onaylı bir müfredat hazırlanmıştır.

Cambridge onaylı yeni müfredatımız;

  • Uygulanan çift dilli müfredatımız 7 alanda (Kişisel-Sosyal ve Duygusal, Fiziksel, İletişim ve Lisan, Okuryazarlık, Matematik, Dünyayı Anlama, Anlamlı Sanat ve Tasarım) desteklenerek, hem Türkçe hem de İngilizce olarak çağdaş metotlar ve aktiviteler ile yürütülmektedir.
  • 3 yaştan itibaren İngilizce temelli eğitime başlayan çocuklarımız, 5 yaşına geldiğinde etkin İngilizce konuşma, Türkçeyi ise gelişim özellikleri dikkate alınarak okuma ve basit yazma becerisini elde etmektedirler.
  • Yeni eğitim müfredatımızla birlikte, hem Yakın Doğu Okul Öncesi hem de Yakın Doğu İlkokulunda çocuklarımızın yaratıcılığını geliştiren, sorgulayıcı düşünme yapılarını besleyen ve eleştirel bakış açısına sahip, sınıf içerisinde daha aktif,  görüşlerini söylemekten çekinmeyen ve lider özellikleri gelişmiş öğrenci odaklı eğitim anlayışı benimsenmiştir.
  • İngilizce dil eğitimini her yönden desteklerken, kendi ana dilimiz olan Türkçe ve temel derslerimizin eğitimini de akademik başarı standartlarımızdan taviz vermeden aynı itina ve hassasiyetle korumaktayız.