Amaç

Yakın Doğu Okulları olarak amacımız; yüksek kalitede ve güvenli bir ortamda, çocukların sevgiyle kucaklanıp her birinin ayrı ayrı önemsediği eğitimi öğrencilerimize sunmaktır. Öğrencilerimizin özgüven ve bağımsız kişilik yapılarının gelişmesine yardımcı olurken, öğrenmeye olan tutkularını teşvik ederek; güçlüklerle mücadele etmeyi onlara öğretip, kendilerinde var olan en yüksek potansiyeli başarmalarına yardımcı olmaktayız.

Amacımız; öğrencilerimizi başarıya ulaştıran becerileri, okul öncesinden başlayarak geleceğe yönelik olarak geliştirmektir. Saygı dolu ve öğrencilerimizin gelişimine uygun ortamımız; sosyal, duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi desteklemekte ve heyecan dolu yeni deneyimlerle öğrencilerimizin bağımsız, yaşam boyu öğrenciler olmalarına yardımcı olmaktadır.

Yakın Doğu Okulları olarak, öğrencilerimizi hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmeleri için, eleştirel düşünebilme metodları ve bunun yanında saygı, sadakat ve dürüstlük değerlerini öğreterek yetiştirmekteyiz. Bu yıl Yakın Doğu Okul Öncesinde başlatmış olduğumuz çift dilli uygulamamız ise, Cambridge Üniversitesi tarafından okulumuz için özel olarak dizayn edilmiş müfredatıyla; öğrencilerimize globalleşen dünyada ve daha geniş toplumlarda bağımsız ve kişisel başarılarını en üst seviyede gerçekleştirmiş bireyler olarak, yer bulma imkanı sunmaktadır.Yakın Doğu Okullarının amacı öğrencilerini beceri ve yüksek kalitede eğitimle donatarak gelecekte karşılaşılabilecekleri büyük güçlükleri çözebilmelerini sağlamaktır.